| RAY a întrebat:

Vi se pare normal ca un user sa se dea ateu si sa faca misto si sa spuna minciuni despre ateism? Eu credeam ca exista cat de cat respect intre noi, chair daca nu credem in acelasi lucruri nu inseamna ca trebuie sa dam dovada de lipsa de educatie, bun simt

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Fraților, un ateu nu înseamnă ignorant.
Poate merge în biserici, mânăstiri, moschei, geamii și ce mai vrei tu. Poate studia cultura și religia țării lui și a altor țări fără probleme. Poate analiza evoluția religiei, istoriei și poate trage concluzii proprii. Asta nu îl face mai puțin ateu.
Asta demonstrează doar că nu e un habotnic ignorant.

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Păi spune-ne care e blasfemitorul, să-l judecăm și noi și să dăm cu pietre. laughing)))))

| AC4S4 a răspuns:

Da' de unde stii ca nu e ateu?
Daca e vorba despre benny... doar se prosteste.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Cum sa pui asemenea intrebari si sa dai raspunsuri atat de cretine sa fim seriosi, da se prosteste dar nu e frumos asa ceva

| RAY explică (pentru AC4S4):

Dacă pui piciorul în biserică înseamnă că nu eşti cu adevărat ateu, ci doar un lăudăros.

vezi cat de tampita e intrebarea, cica adevarat ateu, daca un crestin viziteaza o biserica a altei religi numai e crestin, ce naiba e asta ateu adevarat?

Ori suntem pe deplin atei, ori nu mai suntem?

acum 7 ore | Jay1 explică:
Never ever! Am regulii morale, Un ateu care se respectă nu merge niciodată.

acum 5 ore | Jay1 explică (pentru Jay1):
Un ateu adevărat care se respectă. deci e vorba de respect!
Ori suntem pe deplin atei, ori nu mai suntem?