| EmaS a întrebat:

Viata inseamna a transforma continuu in lumina tot ce suntem(Nietzsche). Ce este viata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e darul lui Dumnezeu pentru tine si ceea ce faci cu viata ta este darul tau pentru Dumnezeu.

9 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Sunt și eu curioasă de ce întrebarea se află la Religie ci nu la S/F.
Oricum dacă te aștepți numai al răspunsuri cu conotație religioasă nu prea cred că o să ai parte.
Oricum nu poți să scrii în câteva rânduri sau într-un post ce-i viața, nici într-un roman nu cerd că poți...

| Trinitas a răspuns:

Nu are conotatie crestina, daca la asta va referiti.
Sunt singura care stie citatul asta?
"Dumnezeu e mort."(Nietzsche)

| Raquella a răspuns:

Eu pot sa iti spun Cine este viata...Acela este Isus Hristos! El este Calea, Adevarul si viata.

| Bogdanux a răspuns:

Am mai zis asta intr-o intrebare asemanatoare.O tabla de sah, are si alb, are si negru.

| Minks a răspuns:

Doamna Ema, Nietzsche n-a fost vreun popa, ce cauta intrebarea aici?

| Necrophagist a răspuns:

Niciodata nu-l smulge pe Nietzsche din context caci nu e ce pare a fi.
Cred ca viata e condamnarea nesincera a celui vulnerabil la iubire sau chimie pura, totul fiind rezultat al abiogenezei

| Necrophagist a răspuns:

@Fuckthesystem: De aia s-a inventat aforismul,pentru a incorseta tratate, ceea ce nu i-a placut nici lui Nietzsche a fost ca rar putea sa dea o palma printr-un eseu intreg unui Schopenhauer aforistic, unui amarat de rand.

| OmletteDuFromage a răspuns:

Un rahat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa imi dai funda.Nu o merit.