| Angeloxd a întrebat:

Vin cu o intrebare mai complicata si ciudata.
Peste drum de mine este un fel de cimitir de eroi si o cruce cu Isus. Poate un cimitir sa imi afecteze experienta spirituala?
Intreb asta pentru ca pot sa vad pe diferite retele sociale multe videoclipuri cu Isus, vrajitoare, spiritualism.
Pe Instagram am putut sa vad demoni (Imi apareau asa dintr-o data fara sa fi vazut un videoclip de genul inainte).
Pe Facebook Isus, vrajitoare, spirite care incearca sa ma convinga sa accept mesaje de la persoane decedate sau care ma anunta despre evenimente din viitor.
Pe tiktok la fel ca pe Facebook.
Intrebarea mea este daca este de la cimitir sau din cauza la razboi? Ca circula prea multe tampenii?

Răspuns Câştigător
| Xena20 a răspuns:

Nu te mai uita la videoclipuri cu demoni că îți fac rău. mesajele de la persoanele decedate nu sunt neapărat ceva rău, pot fi spirite bune. Oricum mai bine închide toate chestiile ciudate care îți apar pe rețele sociale, roaga-te și nu te mai gândi la nimic rău.

| Angeloxd explică (pentru Xena20):

Multumesc de sfat, nu le prea bag eu in seama dar la un moment dat le primeam in prostie si ma mai uitam la cate unul.
Tot le dau nu ma intereseaza pe retelele sociale dar apar in prostie cateodata.
Dar astea pot fi de la vreo boala psihica de care nu stiu, ar trebui sa ma duc la psihiatru.

| gabriela2201 a răspuns (pentru Angeloxd):

Nu cred ca e cazul de psihiatru. Cloud-ul de internet din zona ta poate cuprinde cautarile altora pe net ale numelui cimitirului si alte cautari despre spiritualitate, Iisus etc.; De acolo algoritmii netului inteleg ca asta se cere in zona ta si iti arata materiale ce te-ar interesa. Asa e si pe YT. Eu am avut o colega din Ungaria si imparteam aceeasi retea de net la job ca urmare imi apareau la recomandari muzica maghiara.