| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Voi cei credincioși, cum se face ca voi credeți intr-o arătare neagra cu coarne, coada, dinti ascutiti și ca sufletele oamenilor sunt torturate de aceasta creatură și de slugile acestei creaturi dar nu credeți în posibilitatea existentei altor ființe in Univers? Vreau sa aud explicațiile voastre logice!

10 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Dar cine și de unde știi tu ca are coarne și coada și cum ai ajuns tu la concluzia asta?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru LisaJulie):

Pai toți credincioșii zic ca ești torturat și mâncat de demoni în iad! Dar nu scrie nicăieri în Biblie asta

| LisaJulie a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Ce fel de credincioși ai întâlnit tu?

| darrio2007 a răspuns (pentru LisaJulie):

De cârciumă.

| LisaJulie a răspuns (pentru darrio2007):

La ce te referi?

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu despre arătarea neagră dar există extratereștrii pentru că dacă nu ar exista, galaxiile cu stelele lor ar fi o risipă de materie.

| EestiSodalane a răspuns:

În primul rand nu cred într-o arătare neagra cu coarne si ce ai mai zis tu. Nimeni nu crede. Asta e doar un mod simbolic de a-l reprezenta pe diavol, dar asta nu inseamna ca asa si e. Dar da, cred ca exista diavolul deși nu așa cum l-ai descris tu deloc. În al doilea rand nu pot sa cred in existenta altor fiinte in Univers decat cele de pe pamant pana nu vad dovezi concrete.

| T0Teu a răspuns:

Cine a zis ca noi credem ca asa arata satana/ demonii? Si nu cred in alte fiinte extraterestre pentru ca Biblia nu spune nimic despre ele. Cel putin, eu nu tin minte sa fii gasit ceva scris despre ele. In schimb, despre demoni, ingeri am gasit scris in Biblie

| 6QuasaR6 a răspuns:

Deci tu le ceri explicatii "logice" celor care cred in astfel de fantasme?

| IonelFlorianUrzica explică (pentru 6QuasaR6):

Doar vreau sa știu de ce cred cu ardoare în asta