| AvalohAlyn a întrebat:

Cum îmi găsesc sensul în viața? Nu prea am unul și deseori nu mă regăsesc eu însumi.

3 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ca orice bărbat mai întâi muncești, apoi îți asumi viața de adult cu totul, te muți și locuiești singur, și înveți să-ți plătești utilitățile singur chiria, curentul, întreținerea, si bine înțeles pentru toata luna îți asiguri traiul fără să depinzi de ajutorul nimănui, doar de muncă și de Dumnezeu, iar apoi cu siguranță vine și sensul în viață, nu o să-ți mai ardă de nicio depresie și altele, când ai sa vezi ca ești de unul singur săte descurci cu toate și doar de tine depinde ziua de mâine. îți garantez eu 100%la100% că îți va veni și direcția garantat.

| kalasnicov22 a răspuns:

Cauta supozitoare Sense.

| gaminator a răspuns:

Salut! Daca inca mai esti in liceu/facultate, incearca sa iesi cu colegii sau cu prietenii tai, nu exagerat de des, ci doar atat incat sa nu iti lipseasca. Daca consideri ca ai un anturaj care iti poate afecta viitorul, incearca sa te detasezi treptat. Ceea ce iti recomand totusi, este sa ti l faci prieten pe Hristos, sa mergi la Biserica, gaseste-ti un duhovnic (parinte spiritual), caruia sa ii poti spune lucrurile care te apasa si de la care sa pleci usurat. Lucreaza la tine insuti, poti merge la sala pentru a capata incredere in tine, pentru a te simti mai bine si a te relaxa. Nu in ultimul rand, incearca inainte de culcare, in cateva minute sa te gandesti la lucrurile care nu au mers in ziua respectiva si pe care nu ai vrea sa le mai faci sau la lucrurile pe care le ai de imbunatatit.