| Isusestecaleaadevarulsiviata a întrebat:

Voi credeți ca Dumnezeu exista sau doar e inventat de oameni?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu sunt convinsa ca Dumnezeu a inventat oamenii.

| mODIN a răspuns:

Cred ca interpretarile asupra lui Dumnezeu sunt inventii si incercari ale omenirii de a intelege ceva ce este mai presus de aceasta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E la mintea cocosului ca e inventat de oameni

| 1onur a răspuns:

Eu știu sigur ca există mia demonstrat prezența lui de fiecare dată binele lui Dumnezeu mila lui Dumnezeu pe care o are Petru mine este singura iubire Adevărată cu Adevărat știu ca dacă a-și face o greșeală nu a-și mai putea sal privesc în ochii și sa mai rog la el eu fără Dumnezeu sunt nimic pe lumea asta tot ce am și voi avea în viața asta nu este datorită mie este datorită lui Dumnezeu fiindcă dacă el nu ma făcea fința omul în care sunt în ziua de astăzi nu mai eram în ziua de astăzi până în ziua asta eu frica mea este să-l dezamăgesc și să-l amăgești să-l rănesc sau să-i fac un rău să-l supăr atâta de rău să-mi întoarce spatele atunci sănt într-adevăr cu Adevărat un nimic și un nimeni fără Dumnezeu eu nu sunt om și un animal dacă astăzi sănt omul pe care astăzi și încă mai sănt pe Pământul asta este fiindcă el vrea el dorește el îngăduiește pentru inima mea și sufleul meu.

Trebuie să înțelegem urgent ca tot ce ține lumea asta plină de prostie plină de dușmănie pline de răutate plină de urâ plină de urăciune nu face decât sa dezbine omul de Dumnezeule și o dată ce omul sa îndepărtat de Dumnezeu o dată ce omul renunță la Dumnezeu o data ce omul îi întoarce spatele lui Dumnezeu o data ce omul îl halește pe Dumnezeu nu face decât să-și nege existența viața sufleul pe lumea asta și dacă Dumnezeu își ia privirea de la noi și mâna de pe noi nu numai ca v-o ajunge bătai de joc oricăruia nu numai câți vor bate oricine joc de sufletul corpul trupul nostru cum vor ei și au ei chef de boi da vom ajunge și noi săne bate joc de sufletul trupul corpul nostru din plăcere bolnavă crezând și mințindune câ face ceva "normal" și "bine" da nu-i normal și nici bine sper sa înțelegem cu Adevărat da cu Adevărat ca fără Dumnezeu nimic Absolut nimic pe lumea asta și Pământul ăsta nu este de luata la joca și la figuri în privirea lui Dumnezeu nimeni nu poate face legea lui până când dorește și vrea acel om

| 1onur a răspuns:

Dacă avem impresi că cu Dumnezeul ne putem juca cum vrem noi când vrem noi și cum vrem noi până când vrem noi treaba vostru voi știți mai bine...

| 1onur a răspuns:

Da cred în Dumnezeu cu toată inima și tot sufletul meu mai mult decât și în momentul și în ori și cine pe lumea asta și pământul ăsta vreodată.

| EestiSodalane a răspuns:

Cred că exista

| T0Teu a răspuns:

Cum sa fie inventat de oameni? Si animalele, plantele, toate formele de relief de pe acest pamant, toate planetele si stelele din univers au fost inventate de oameni?

| Pocait01 a răspuns:

Religia care-l proclamă pe Hristos este inventată de oameni, iar oamenii sunt creați de Dumnezeul veșnic.