| teiuby0 a întrebat:

Voi credeti in fantome. sau ati vazut vreodat ceva ciudat, neobisnuit? explicati-mi

20 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Am auzit odata ceva neobisnuit in podul casei mele. Era trecut de ora 00.00 si s-a auzit din pot ca si cum cineva ar fi tarat ceva foarte greu. A doua zi mi-am intrebat parintii si bunica daca au fost in pod atunci si mi-au zis ca dormeau la ora aia. Cam ciudat! Nu cred ca mi s-a parut pentru ca s-a auzit de multe ori.

| DyNo a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Cine, stie ce era in pod, poate era vreo pisica, sau vre un sobolan, ma rog in mod siggur nu spirite. Linistea noptii a amplificat acele zbomote.

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru DyNo):

Am mai avut soareci in pot si pisica alerga dupa ei dar nu se auzea asa. Atunci a fost un sunet nou pe care nu il mai auzisem pana atunci.

| DyNo a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Unchi mei de la munte au avut un intreg stup de viespi in pod si noaptea sunetul pe care il facea era foarte straniu. Deci poate fi orice in pod, dar fantome nu...

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru DyNo):

Poatetongue Nu am zis ca au fost fantome ci doar niste zgomote pe care nu mi le-am putut explica.

| danay72 a răspuns:

Nu exista fantome, doar demonii care vor sa -i faca pe oameni sa creada ca cei morti mai pot sa faca rau.Dar conform Bibliei, cei morti nu stiu nimic.Eclesiast9:5,6,10.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu dar duhuri rele EXISTA.
Uite-te.
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Iii creste mana unei ATEISTE.

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

God gives a young girl new legs and a guy’s ribs healed!

http://www.youtube.com/watch?v=vXyijAVypT0&feature=related

Ochi vindecat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZijMFLa8j1U&feature=related

Demon talking out of teenage girl

http://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o

Casting Out Demons

http://www.youtube.com/watch?v=I4mcJWFoBFY

DELIVERANCE From EVIL Spirit, That’s Responsible For KILLING Of 3 Sisters

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

plus altele

Demon cast out, bump and pain disappears from neck after 25 years

http://www.youtube.com/watch?v=bnw9ySMxAtU

Evil Spirits are Real

http://www.youtube.com/watch?v=0Hzc1IVbIJY&feature=fvwrel

Eliberare de demoni

http://www.youtube.com/watch?v=vevXzaLz190&feature=related

So, you don’t believe in a miracles

http://www.youtube.com/watch?v=VCv7J284FU4

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=uG1Nu6CA6rs

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=asy1zSHZ4tA

Amazing Miracle Healing of An Arm in India

http://www.youtube.com/watch?v=4secEtxDbkw

GOD GROWS LEG OUT! EXPLOSIVE REACTION!

http://www.youtube.com/watch?v=vyC_TDIC8P0&feature=related

Jesus Makes an Arm Grow!

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

:) IN NUMELE LUI JESUS CHRIST.

Dumnezeul nostru e MARET.Nu? ^^.

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu există fantome!

| Justrollin a răspuns:

Daca mai auziti multe fantome duceti-va la un psiholog, pana nu e prea tarziu ca apoi sa ajungeti la psihiatru

| Powerrrrrr a răspuns:

Nu am vazut fantome, dar cred ca e posibil sa exista. De fapt, cred ca e probabil sa existe; nu degeaba ele exista in multe culturi.

| The4Ever a răspuns:

Jasser vorbesti singur? Ca pana acum doar tu vorbesti. Eu cred ca ar putea exista. De pilda, noi nu stim in ce lume sunt cei care au murit si daca mai sunt pe pamant.

| popm3 a răspuns:

Nu exista fantome ci doar ''suflete rtacite''. Aceste suflet stau pe pamant atat timp cat nu gasesc alinarea, mai exact, ele ratacesc din cauza ca au lucruri neterminate.Tu daca ai auzit voci sau ai vazut chipuri a unor pesoane cunoscute dar moarte deja, ar trebui sa incepi sa te rogi pentru ele.Totusi exista si acel tip de spirite malefic, care, nu sunt doar sufletele oamenilor rataciti, ci ura lor fata de alte persoane iar acestea se numesc ''strigoi''.Mai sunt si demonii cu care sigur nu vrei sa ai de-a face.
Lucruri ciudate am vazut si am simtit, ca de exemplu:2 uminite in fudul gradinii ce se ''jucau'' sau voci ce se aueau noaptea, ceva ma facea sa simt ca si cum as arede in interiorul meu fara sa ma pot misca...

| popm3 a răspuns:

Traditie prosteasca? eu am studiat liceul d teologie si stiu ceea ce vorbesc, iar aceea traditie prosteasca e adevarata.Intreaba calugari sau preoti si ei iti vor spune cam aceeasi chestie tongue

| popm3 a răspuns:

Sincer Jasser, ce religie esti?

| popm3 a răspuns:

Preotul nu spune ce nu spune Biblia, ci te ajuta sa o intelegi mai uso.Acuma ajungm la problema altor religii protestant, care, iau Biblia si o citesc, o memoreaza si nu incearca sa o inteleaga ci ei stiu doa ce e acolo scris.E ca si o poezie:trebuie sa o citesti si dupa aceea sa incerci sa o intelegi, nu doar sa o retii cuvant cu cuvant fara a incerca sa vezi ce incearca sa iti transmita

| AlexandruGrecu a răspuns:

Intr-adevar fantomele nu exista. Mie nu mi s-a intamplat insa la mine la tara un baiat ne-a explicat ca intr-o noapte pe la 2 -3 dimineata cand se intorcea spre casa pe jos de la o fata, cum nu era lumina pe strada si numai lumina lunei a dat drumu la o melodie sa ii mai alunge teama. Dupa ce a mai ascultat inca una, inca una chiar la vreo 200 de m de casa a pus ceva sau cineva mana pe umarul lui.El a spus ca in acel moment a incremenit de frica si nu mai putea sa mai vorbeasca vroia sa tipe, urle da nu putea statea pe loc si dupa vreo 5 sec asa in care a stat nemiscat s-a uitat in spate si nu mai era nimeni. Dupa a rupt-o la fuga spre casa.

| sergiuboanta a răspuns:

We de obicei cand sunt singur acasa fara parinti cand sunt plecati cu fratimiu sau fara el e mai mic tot cade jaluzeaua stanga faza e ca atunci cand sunt ei acasa nu cade numai cand nu sunt, si acum 2 min a cazut si am tipat tare AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA si s-a speriat fratimiu mai mic si a fugit la mine si m-a luat in brate nu stiu ce sa zic we despre asta chiar nu stiu oare sa exsiste fantome? eu aseara si nu vreau sa ma luati in gluma aseara era 01:34 si am inchis becu ca sa ma culc m-am pus in pat si dupa 2 min mi-am ridicat si mi-am asezat perna dupa ce am asezat perna mai bine m-am intors cu fata la perete (in pozitia mea care eram in fund)si am vazut ceva sau pe cineva o umbra neagra care se deplasa adica mergea si statea mergea statea dar o facea rapid si era cocosat cu mainil cocosate in fata si la picioare avea cum are fantoma casper stiti voi fara picioare nu stiu ce sa cred worried si eu sunt speriat in legatura cu asta crede-ma, bunicul meu a murit acum 1 an sau 2 si cred ca el este a murit de o boala, eu ma intelegeam foarte bine cu el era de treaba si mereu imi repara jucariile cand am facut 11 ani a murit sad, si cred ca este el oare asa sa fie?

| JustDoIT11 a răspuns:

Ceea ce zic cei de mai jos sunt prostii. nu exista fantome, ci doar dracu care incerca sa te rapeasca de la credinta. tu roaga-te la Dumnezeu si te va ajuta. practic, exista fantome, fantomele lu' ala rau, demoni si draci..deci, daca vezi o asa numita "fantoma", du-te si roaga-te la Dumnezeu si du-te la biserica, si nu ti se va intampla nimic. cand vezi o fantoma, fa-ti o cruce mare si gandeste-te "Doamne, alunga spiritele malefice din sufleul meu" si se vor duce. multa bafta. sper ca te-am ajutat.

| GhostLife a răspuns:

Eu da de oare ce eram o data cu un pieten pe o starada ne iluminata si caum eram ne pasatori incepe sa later un caine de pe strada era in spatele nostru si caind neam intors cainele tot latra dintr-o dat cainele se opreste si o ia la fuga cand neam itors intro salcie batrina era ca un fel de fum dar foarte alb atunci am inghetat 2 min iar dupa 2 min acel fum a disparut itrind prin copac atunci al luat-o la fuga

| piSsuletZ a răspuns (pentru GhostLife):

Eu cred ca mai intai de toate ar trebui sa inveti sa scrii romaneste!