| RuxandraBianca a întrebat:

Voi vedeti cat de mult ii preocupa pe atei credinciosii si Dumnezeu? sunt cei mai activi de la categoria religie. rolling on the floor
daca nu credeti si nici "nu va intereseaza" subiectul, atunci de ce vorbiti NUMAI despre asta? stai...am uitat ca toata lumea are dreptul la opinie...

17 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Au si ei dubii.
Daca cumva credinciosii au dreptate?
Atunci au dat-o in bara.
Si ca sa fie siguri, sunt prezenți 24 din 24 la secțiunea religie, încercând sa combată ceea ce ei înșiși afirma ca nu exista, pe Dumnezeu.
rolling on the floor

| NameoftheCentury a răspuns (pentru Angel0):

Dar tu de ce stai nenica la religie, daca stii ca e adevarat tot ce zice crestinismul. Oricum o religie nu se schimba.

| RuxandraBianca explică (pentru Angel0):

rolling on the floor

| trolololo a răspuns:

Pai ce naiba sa facem si noi. Încercăm sa va băgăm mințile in cap si sa va trezim la realitate. Dar luptam cu morile de vânt.

Sunt uimit de faptul ca oamenii cred într-o poveste de acum 2000 ani. Măcar de avea sens, dar asa e ridicola.

| RuxandraBianca explică (pentru trolololo):

Stii ce? noi NU avem nevoie „sa ne bagati mintile in cap".

| sublime89 a răspuns:

Nu poti sa zici ca pe atei nu-i intereseaza religia. Pana la urma ateii combat religia. Cum sa nu te intereseze un lucru pe care il combati? Trebuie sa fii informat si sa stii exact de ce nu mai crezi in d-zeu sau alti zei. N-ai vazut ca ateii cunosc cele mai multe lucruri despre religie? mai mult si decat crestinii si ceilalti oameni religiosi. De ce crezi ca e asa? Pentru ca ateii gandesc si sunt mai interesati de lumea din jurul lor. Ei stiu exact de ce nu mai cred, pentru ca sunt cei mai informati pe subiectul religie. Se pare ca crestinii cred pentru ca nici macar nu-si cunosc religia.

| Thunderstruck a răspuns (pentru sublime89):

"ateii combat religia"- de unde ai scos tampenia asta?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Thunderstruck):

S-a exprimat gresit. Ateii fanatici incearca combat religia!

| RuxandraBianca explică (pentru Thunderstruck):

Aici sunt de acord cu tine. cum sa combati ceva ce nu crezi?

| Lizzu a răspuns:

Subscriu la Aragorn5winking

Intrebarile, draga Ruxandra, ar trebui sa aiba continut pentru ca oamenii sa poata comenta pe un subiect interesant pe baza caruia sa afle ceva nou si nu sa comenteze pe instigare la ceartawinking
Intelegi? sper ca da.

| ErrorFound a răspuns:

Ia uita-te si la Stiinta si filozofie, cine e in top? laughing
Aici ma baga lumea in seamna, de-aia ajung in top. big grin

| greyhound a răspuns:

Poate ca ultima farama de credinta din ei ii obliga sa incerce sa va scoata din intuneric, ca asa a zis Dumnezeu, sa-ti ajuti aproapele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea are dreptul sa-si spuna propria parere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu să nu ne pese...
Când suntem bombardați cu religie, indoctrinați până-n măduva oaselor de mici, mai ales în școli.
Când snobismul a devenit ceva creștin.
Când nu sunt spitale, aziluri, grădinițe și scoli, dar mai răsare câte o bisericuță și în cele mai obscure locuri.
Când se face crimă pe seama asta.
Când oamenii înțeleg greșit totul.
Când suntem clișeizați și limitați.
Când suntem discriminate ca femei.
Când se promovează mentalitatea din Evul Mediu?

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza. Sunt chiar simpatici.
Cum transpira ei incercat sa isi impuna convingerile religioase, in speranta ca vor reusi.

| Dumniezău a răspuns:

Ii preocupa.Si care e problema? Ce iti pasa?

| 22SWAG22 a răspuns:

''stai...am uitat ca toata lumea are dreptul la opinie''
Bun, si atunci de unde frustrarea asta?