| Alexandra145 a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare. Poate putin copilareasca. In fine...
Voi ce parere aveti despre sfarsitul lumii? Oare chiar o sa vine? :s

Răspuns Câştigător
| AnaMaria12 a răspuns:

Eu una nu cred in chiestile de genul asta.Se zicea ca in 2000 trebuie sa vina sfarsitul lumi si au trecu multi ani si noi traim.Eu zic ca nuuuuuu o sa vina.

11 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tu nu stie ca Selena Cometa aliata diavolului este? raised eyebrows

| aliceinchains a răspuns:

Nu e puțin copilărească, e mai mult.
N-o să vină nici un sfârșit al lumii, cum e pământul de atâta timp, o să mai fie încă pe atât cel puțin. Oricum 50 de ani de acum încolo, cât o să mai trăiesc eu, deși probabil îi prea mult, n-o să se întâmple nimic. Dup-aia chiar nu mai îmi pasă.

| soimos a răspuns:

Nu este o intrebare copilareasca ci una de bun simt!
Sfarsitul, nu al lumii ci a civilizatiei umane, poate veni in oricare clipa asa cum a mai venit odata cand au pierit dinozaurii!

| Daavidd a răspuns:

De venit sigur va veni biblia menţionează lucrul acesta, numai că Dumnezeu ştie asta, nu cred că ar trebui să ne preocupe atât de mult când va veni sfârsitul, ci cum pot să devin mai bun şi mai sfânt, cât despre sfârsit poate să vina chiar acum pentru toţi sau poate să vine doar pentru mine, mi-a plăcut ce scria cineva,, trăieşte fiecare zi ca şi cum ar fi ultima într-o zi aşa se v-a întâmplahappy

| Jameson a răspuns:

Nu, nu vine. Doar evenimente o sa intample care nu au mai fost pana acum.

| JeffHardy2011 a răspuns:

Sall!
Sfarsitul lumii o sa vina odata si odata atunci cand D-Zeu va dori sa fie viata vesnica si va exista numai bine, fara rau.
Aceasta e parerea mea, puteti sa mai adaugati.
P. S. Asta o stiu de la orele de Religie.

| iefsul a răspuns:

happy Sfarsitul lumi ne vine pentru fiecare in parte, adica unii mor la la varsta de 90 de ani, altii la 100 de ani, deci un sfarsit colectiv nu va fi nici odata iti recomand sa citesti cartea scrisa de Dan D. Farcas in care oamenii de stinta in urma cercetariilor sa stabilit ca soarele are varsta de 5 miliarde de ani, si va mai avea combustibil pentru inca 4, 5 miliarde de ani deci atat timp cat va fi soarele pe cer viata nu va dispare de pe aceasta planeta. apropo cati ani ai as dori sa tinem legatura daca doresti si tu ciao

| XxLorenaxX a răspuns:

Multi nu vor sa creada, Insa acesta este adevarul, Ne iubim viata prea mult si cautam diferite scuze, Insa acesta este adevarul

| addyyytzu a răspuns:

Nu sigur nu o sa vina

| dincolodestelle a răspuns:

Poti citi cartea Tragedia Veacurilor.Acolo sigur vei gasi un raspuns.happy

| emmacarmen99 a răspuns:

Pai alexandra
parerea mea este ca sfarsitul lumii va veni atunci cand va dori dumnezau
nu stiu ce sa zic
dar eu nu cred in astea