| gorlan a întrebat:

Vreau sa va vad pe toti acum cum va explicati evolutia (in special pe crestini), vreau sa va aud pe toti ce ziceti desigur deja stiu ca toti o sa ziceti adam si eva!

Si 2 cum va explicati "reincarnarea" daca ziceti ca Dumnezeu exista?

Răspuns Câştigător
| Fantastic7 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=9p7BThXBCyA
=))) thoamne fereste...

7 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Vad ca ai ceva notiuni vis a vis de Geneza deci nu trebuie sa comp.
Chestia cu reincarnarea nu prezinta interes pentru Crestini.Vis a vis de reincarnare, nu pot explica mestesugurile dracilor, prin care ii pacalesc pe atei rolling on the floor

| sandra2012 a răspuns:

Da exact: Adam si Eva. Si ce tot aberezi cu reincarnarea? Ai fost tu vreodata martorul vreunei reincarnari? De unde naibii stii tu ca exista reincarnarea? Te-ai reincarnat tu?

| Polaris a răspuns:

Congrats, your question does not make any sense.

| danut a răspuns:

Unde ai vazut tu "evolutie"? Daca ar fi existat aveam un pamant plin de atei si nu ca acum, ceva mai mult de 4% din populatie.
Reancarnarea NU EXISTA, este un concept dezvoltat si expus prima oara Evei de catre diavol, este printre primele mari minciuni spuse in lume. "Geneza 3, 4. Atunci sarpele a zis femeii: "Hotãrât, cã nu veti muri:"

| ioana1704 a răspuns:

De unde sti ca din actuala biblie nu s-a scos mai demult ceva. ia citeste si tu "evangheliile apocrife ". nu inseamna ca daca nu recunoaste biserica nu recunoste dumnezeu. in biblie nu se spune de spovedanie si daca citesti putina istorie, ea a fost introdusa pentru a afla mai multe... intelegi. in perioada comunista cei mai mari turnatori au fost preoti. ce spui tu ca biserica condamna avortul dar nu condamna abandonul. biserica e una, dumnezeu alta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa te vad pe tine in fata.fiindca dupa intrebare pari tare prost, dar daca te vad oare ma conving? cum iti explici dorinta mea? ca nu e din rautate ci doar pura curiozitate.si vreau sa vad daca existi.imi vine greu sa cred ca aceasta postare nu s-a scris singura si ca un om poate debita asemenea ineptii. daca existi, de ce nu te arati?

| DanielJackson a răspuns:

Cat despre evolutie, un batran a pus un tap cu o oaie si a iesit un miel cu par de capra urechi de miel, etc.deci un mielied cum ar veni,e asta evolutie? ganditi-va,incrucisari de specii. Deci Dumnezeu exista,nu va speriati,doar ca ne-a uitat,iar asta e o mare belea,e ca si cum te-ar abandona cineva in desert spre exemplu, conditie in care in scurt timp o iei razna. Cat despre reincarnare sincer nu stiu ce rost ar avea, deja dupa 1-2 rencarnari nu ti-ar mai pasa prea mult de nimic si ai face tampenii ba ai muri repede, sau daca ai fi ba pasare apoi peste apoi om etc, ar fi foarte ha otic tot ciclul asta.