| UatDăFac a întrebat:

1.Am si eu o intrebare : daca incepand de acum si pana in mai [6 luni] mananc : In fiecare dimineata: lapte+cereale si in rest doar varza (cruda), uneori piept de pui la gratar, multe fructe si legume (de toate felurile) si beau apa+lamaie; apa. Cam cat as slabi? si : exista riscuri? se poate intampla ceva rau cu organismul meu daca tin aceasta dieta? P. S. : Nu mananc mult in timpul saptamanii pentru ca sunt mai tot timpul la scoala happy.
Cand termin dieta o sa mananc normal - cam orice[dar tot fara prajeli, dulciuri]
2.Am auzit ca pentru slabit, ca si sport, sunt recomandate si ganterele. E adevarat ca daca incep sa ridic gantere voi deveni mai lata in umeri?[deja sunt cam lata]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mannaci mai multe lactate si mai multa carne, obligatoriu in fiecare zi. Pieptul de pui este permis doar daca este pui crescut in curte, cei din comert contin hormoni de crestere care te ingrasa. Mai bine mananci carne slaba de vita si peste slab decat pui din comert.
daca adaugi astea la dieta, poti slabi sanatos cam 3 kilograme pe luna. Nu poti sa mai renuti la genul asta de dieta, daca te apuci de ea, fiindca atunci cand te vei intoarce la mancat normal, te vei ingrasa rapid la loc (daca nu cresti cantitatea de efort).
Daca ridici gantere, te vei lati in umeri si in spate, evident, asta este scopul lor, alaturi de bicepsi.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Secretul kg eliminate = putin si des! ai sa vezi ca reusesti sa slabesti! mese reduse cantitativ, dar dese 6-7 pe zi.Atentie,fara dulciuri, prajeli si grasimi, in rest orice! bafta!

| UatDăFac explică:

@Brigaela Da, este vorba de pui crescut in curte happy si carnea de vita nu imi place.

| Brigaela a răspuns (pentru UatDăFac):

Atunci poti manca piept de pui la gratar, cam 200 de grame pe zi.

| UatDăFac explică:

@Brigaela deci daca manac varza si varza si varza [cruda] nu patesc nimic nu? adica.am auzit ca un barbat a mancat doar morcovi o perioade de timp si a murit din cauza beta-carotenului [nu stiu daca e adevarat, dar oricum.intreb big grin]

| Brigaela a răspuns (pentru UatDăFac):

Daca mananci doar varza, sigur ca ai sa te imbolnavesti. Ideea era sa mananci lactate de doua ori pe zi, carne cel putin o data si legume si fructe diverse, de toate felurile. Nu stiu daca te poti intoxica mortal cu caroteni dar ma gandesc ca e posibil.