| adnanandan a întrebat:

2 intrebari legate de sanatate.
Am aciditate gastrica in exces...am auzit ca BITTERUL SUEDEZ este eficient in tratarea acestei boli as vrea sa stiu de la cei care au incercat...isi face efectul? La farmacie am vazut mai multe feluri nu stiu care e cel mai bun de la ce producatori sa il cumpar.
Aciditatea gastrica in exces afecteaza sarcina, sau dezvoltarea bebelusului? Multimesc celor care ma ajuta cu un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Ia levant. dai pe google si citeste prospectul. e mai bun decat omeran sau ranitidina. da si tu o funda dupa ce te lamuresti...

| kareina a răspuns:

Tot ceea ce se numeste BITTER SUEDEZ este f bun, dar vezi ca este unul original, cere de la farmacie pe cel original.Este f bun pentru multe afectiuni dar nu pentru ceea ce ai tu.Nu te sfatuiesc sa iei asa ceva chiar daca este f bun pentru ca ai spus ca ai aciditate gastrica.Iti inrautateste starea daca ei pentru ca contine alcool chiar daca diluezi(ca asa trebuie diluat)in apa sau ceai,tot iti inrautateste starea, mai bine ia DICARBOCALM pentru aciditate, acesta absoarbe aciditatea si mananca paine prajita nu proaspata.Aciditatea gastrica nu afecteaza sarcina,vezi,urmareste daca ai aciditate de la o mancare anume si daca nu, chiar sarcina poate provoca aciditate gastrica si atunci nu ai ce sa.i faci, trebuie sa astepti pana trece o anumita perioada de cateva luni.Bafta!