| costinatina a întrebat:

A avut cineva tumoare pelviabdominale? Daca da as dori sa stiu si eu cum se manifesta si daca au aparut probleme la biopsie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tumora pelviabdominala este o tumora in burta, care nu se stie deocamdata de ce organ apartine. Poate fi ceva benign (un fibrom uterin gigant, de exemplu) dar si ceva malign (un cancer de ovar, de exemplu). Rareori astfel de tumori se biopsiaza pur si simplu, de obicei, pacientii sunt operati si se incearca scoaterea tumorii cu tot cu organul de care apartine.

1 răspuns:
soothe
| soothe a răspuns:

Poate reusesti sa pui intrebarea altfel ca sa iti fie de folos. Fiecare este diferit.