| Sara a întrebat:

A carei boli este simptoma de transpiratie rece? Cred ca intelegeti ce vreau sa zic... Mama e transpirata, dar totusi pielea ii este rece, are diabet. sa fie cumva de la glicemie? astept raspunsuri urgente, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare hipoglicemie. Rapid, da-i apa cu zahar si cheama salvarea.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cristian, foarte buna observatia ta. Poate fi intr-adevar o hemoragie digestiva. Doar ca hemoragia digestiva este urgenta de gradul I. Nu la mediul de familie se apeleaza, ci pacientul merge, de preferabil cu salvarea, daca nu intins pe bancheta din spate a unei masini si supravegheat permanent, in cel mai apropiat SErviciu de Urgenta.

cristian
| cristian a răspuns:

Poate sa fie vorba si de o hemoragie digestiva.
Trebuie sa mearga urgent sa viziteze doctorul de familie...

| inna a răspuns:

Are glicemia mica. Da-i ceva dulce sa manance daca este totusi inca constienta... daca nu cheama salvarea ca daca nu va intra in comuna diabetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama salvarea... s-ar putea sa fie inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am transpiratia rece de fff mult timp... dar pana acum nu mi s-a intamplat nimic gravhee hee big grin