blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

A facut careva dintre voi testare cu biorezonanta magnetica?
Vreau sa stiu daca e valabil ceea ce scaneaza sau daca omite ceva.
Ieri am facut o testare si mi se pare bizar ceea ce mi s-a spus cu toate ca mi s-a descoperit inmediat boala pe care am avut-o.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu am fost la biorezonata de mai multe ori... si pot sa zic ca mi-a facut bine... mi-a spus toate bolile pe care le am chiar si ca am o problema la caninul drept superior... de curiozitate ca nu simteam nimic am facut o radiografie si avea dreptate aveam o mica punga de puroi... soacra mea acum 2 ani am crezut ca nu va avea scapare... timp de 2 luni a stat in spital... vomita intruna... in 2 luni a slabit 15 kg (avea de unde dar nu asta conteaza) dar pur si simplu nu trecea zi sa nu vomite... medicii ne spunea ca nu stiu ce are ca analizele sunt bune ...asa ca biorezonanta ca am crezut ca nu am crezut a fost ultima speranta... asa ca am fost la biorezonanta magnetica cu ea... a iesit ca e alergica la ceva substanta care se pune in sol de detratizare... apoi am aflat ca primavara se deratizase de 3 ori la rand in scara si o data la ea in casa... a facut 3 sedinte si s-a facut bine... daca nu vedeam cu ochii mei nu credeam... insa asa a fost... deci pe mine m-a convins...

10 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Si eu mi-am facut primavara trecuta o testare cu biorezonanta magnetica.Boli nu mi-a gasit.In schimb sunt predispusa la tot felul de boli... dar nimic grav.
Singura chestie ce ma deranja pe mine era faptul ca mi-a spus doctorita sa nu mai beau lapte...pentru ca nu imi face bine... iar la mine nu prea exista dimineata fara asa ceva. Mi-a prescris si ceva...sirop...Noni.sau ceva de genu. Avand in vedere ca trebuie sa il iau constat timp de vreo...3 luni... iar eu l-am luat primele saptamani.si gata... m-am scarbit de gustul lui...habar nu am daca si-a facut efectul.
Toata familia mea si-a facut testarea asta...si in general... aparatul nimerea deficientele fiecaruia laughing

blonda_suprema
| blonda_suprema explică:

Eu am de gand sa-mi fac si un set de analize complete, dar vroiam sa stiu asa din curiozitate daca e veridic ceea ce arata el. Mie mi-a spus ca nu am nici un fel de problema, dar ca sunt predispusa si sa am grija pe viitor la ridicari pe mana stanga a greutatilor ca s-ar putea sa mi se dizloce umarul, si la vertebra nr 8. In rest nimic, iar in urma cu o saptamana mi s-a descoperit o infectie urinara, iar aparatul mi-a spus ca am rinichii curati. Adevarul e ca eu nici nu am nici un simptom al acelei infectii. Oricum o sa-mi mai fac un test la alt laborator.
Mi-am facut testul de urocultura pentru ca baietelului meu i se descoperise o infectie cu Klebsiella la un laborator si i-am mai luat o proba si am dus-o impreuna cu proba mea la alt laborator unde acolo baietelul nu mai avea nimic, iar eu eram infestata cu Proteus.

| alina si florin a răspuns:

Mie chiar atunci cand am facut prima oara acest test si am fost rezervat in pareri dar a doua oara mi a spus de niste boli care le am descoperit dupa teste medicale clasice asa ca eu iti dau un sfat crede in biorezonanta

| mioara a răspuns:

Da am facut anul trecut o biorezonanta si am luat si tratament si ma simt foarte bine/iti spune tot ce ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat este de adevarat si eu am facut test cu bio rezonanta da misa decoperit cea ce am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a descoperit bola pe care o ai, nu trebuie sa ti se para bizar. Eu, folosesc acest mod de diagnosticare de circa 10 ani, cu mare succes.Am dus si animale (ciini si pisici care au fost diagnosticate cu succes). Se efectueaza de asemenea, diagnosticare karmica si caracteriala.Precizez ca, acest soft a fost folosit cu zeci de ani in urma, pentru dignosticarea salariatilor NASA (acum stim ca, folosesc pilula medic, prin care sunt monitorizati). Exista acum, la noi in tara si cu amprenta vocala, care poate fi efectuata de la distanta(prin telefon). Avind in vedere ca este absolut neinvaziv, eficient si foarte ieftin fata de toate celelalte investigatii, va recomand cu toata dragostea.Deci, economie de bani, timp si fara stres.Va doresc sanatate si curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am fost si eu la un cabinet de biorezonanta. Initial am fost foarte incantata pentru ca mi-a nimerit multe din afectiunile pe care le stiam deja ( verificate medical prin analize ). Si tocmai pentru ca eu am fost incantata mi-am dus si copilul in varsta de aproape 5 ani. ( de 2 ani de chinuim cu diverse alergii, un inceput de astm alergic si diverse episoade de tuse seaca, productiva si tot felul de medicamente ). In urma consultului mi s-a spus sec ca fetita are sindromul Hamman Rich, fara prea multe explicatii, s-au prescris niste imunomodulatoare si cu asta basta. Problemele adevarate au inceput in momentul in care, pe internet am cautat explicatii suplimentare pentru diagnosticul pus si am citit urmatoarele :
" Sindrom caracterizat prin fibroza interstitiala difuza a plamanilor de etiologie necunoscuta, cu evolutie progresiva si sfarsit letal cauzat de insuficienta cardio-pulmonara peste 4-6 luni de la debutul bolii. "
In momentul respectiv am simtit ca-mi fuge pamintul de sub picioare si am dat fuga la pneumolog care s-a uitat la mine ca la " extrateresti " si cu greu
s-a lasat convins sa-mi dea trimitere pentru radiografie, explicandu-mi ca chiar daca se vede ceva la radiografie, diagnosticul final pentru asa ceva se da in urma unei biopsii pulmonare. La radiografie cu copilul a fost sotul pentru ca eu nu eram buna de nimic, plangeam intruna si-mi tot repetat ca asa ceva nu poate fi adevarat. Acum suntem cu toti bine, radiografia a iesit OK, dar eu undeva in suflet sunt speriata de moarte.
Sfatul meu : mergeti la biorezonanta daca sunteti curiosi, dar ganditi-va bine inainte daca sunteti pregatiti sa aflati ca aveti o boala letala. Medicul imi tot spune ca diagnosticul pus copilului este o " mare tampenie " si totusi spaima a ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost la o astfel de sedinta de biorezonanta si am fost multumit, chiar mi-a descoperit anumite traume din copilarie gasesti mai multe informatii despre biorezonata pe site-ul www.biorezonanta.biz

| cata1986 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un medic care a terminat facultatea de medicina si intelege cum functioneaza organismul uman.

| adela1972 a răspuns:

Eu am fost la Cabinetul de biorezonanta Lotus din Bucuresti si sunt destul de multumita, chiar foarte multumita de rezultatele acelui aparat in combinatie cu tratamentele naturiste.Care sunteti din Bucuresti va puteti duce sa faceti o investigatie la cabinetul lotus il puteti gasi si pe google.Mi s-au descoperit cateva sensibilitati de care doar eu stiam sa zic asa, nu ma asteptam sa mi se spuna de ele.