Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

A folosit cineva hrean cu otet pentru pistrui? eu am si nu ii suport si as vrea sa scap de ei. am vazut un leac care ar fi : hrean cu otet care se lasa 5 zile. ati folosit cineva? Stiu ca hreanu arde si de asta...

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Risti sa-ti arzi pielea cu acest macerat si sa ai si alte semne pe langa pistrui. Incearca cu zeama de lamaie.

NOname
| NOname a răspuns:

Scuză, dar de ce să vrei să scapi de ceva atât de frumos, adorabil, ce face parte din farmecul tău?

| AndriciTpu a răspuns (pentru NOname):

Pai multi spun ca sunt frumosi. dar mie nu imi plac pur si simplu. nu ii sufar si este mie urat cand se uita cineva in ochii mei + ca am cam multiceiwinking

| NOname a răspuns (pentru AndriciTpu):

Ba, sunt frumoşi (deşi frumuseţea e relativă).
Eu una îi ador.
În loc să-ţi chinui tenul, încercând (şi nereuşind, desigur) să scapi de ceva natural, ce îţi dă mai multă personalitate şi adaugă look-ului tău un aer proaspăt, misterios şi seducător, mai bine ai învăţa să te accepţi aşa cum eşti.
Pe cuvânt că te complexezi degeaba.

| AndriciTpu a răspuns (pentru NOname):

Tu ai avut? Nu ai cum sa stii senzatia cand sti ca ai " pete pe fata" sau altii fac misto pe seama asta sau cand se uita cineva in ochii tai si te simti prost? Sti cumva? Ai patit?winking
EX: Ai un cos mai mare sau cepa pe frunte sau altundeva si tie rusine ca cineva sa se uite in ochii tai! Uite eu am tot timpul asta! Cel putin pana pe la vreo 20 de ani!

| AndriciTpu a răspuns (pentru AndriciTpu):

Scuza-ma de greselile gramaticale.

| NOname a răspuns (pentru AndriciTpu):

Te înţeleg, Andrici, dar zău că ţi-ai creat un complex care nu se justifică. Totul e doar în capul tău. Nici nu ştii câtă lume adoră pistruii. Iar cei care îşi bat joc, o fac probabil doar pentru că ştiu că astfel te pot atinge, pentru că se simte în atitudinea ta nesiguranţa. Nu-ţi sunt prieteni, pentru că te rănesc intenţionat.

Imediat ce vei începe să te placi aşa cum eşti şi ceilalţi te vor privi diferit. Dar nu pistruii sau lipsa lor vor conta, ci atitudinea.

| Chαяtreux a răspuns:

Sunt adorabili :3

| BuGz a răspuns:

URASC PISTRUII
Sincer nu stiu leacul pentru ei crying scuze

| stefy_6374 a răspuns:

Eu am folosit o perioada zeama de lamaie si poate iti va fi de folos.

| AndriciTpu a răspuns:

Sunt baiat. Prietenul meu adevarat ne spunem mereu in fata cam ce nu se potriveste la noi eu ii spun chestii ei altele si mi-a zis odata sincer ca am pistrui si nu sunt frumosi si alte persoane prieteni frati... Sincer. doar mama mi-a zis ca is frumosiwinking

| AndriciTpu a răspuns:

Apropo cum adica te ca ustura dezvolta te rog!

| YoIustin a răspuns:

De pistrui nu poti scapa. Cu inaintarea in varsta o sa dispara usor usor. Si poate ca unora le plac pistruiatele/pistruiatii.

| venneulerm a răspuns:

Da,merge bine. te sfatuiesc sa incerci