| Ada477 a întrebat:

A început să mă doară tampla stânga. Este posibil să fi făcut vreun accident vascular?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AVC se manifestă prin pierderea cunoștinței (nu devii inconștient doar nu știi unde te afli, ce faci sau ce spui), a controlului și a memoriei (nu neapărat toate deodată). Bunica prietenului meu a avut un avc acum vreo 2-3 luni și a plecat pur și simplu de nebună nu mai cunoștea pe nimeni toți o țineam ea se trăgea să plece înainte iar la un moment dat a leșinat dar s-a trezit cam într-un sfert de oră iar la spital i-au spus că a suferit un AVC minor care nu se vede la CT și că sunt cele mai mari șanse să i se mai întâmple putând fi letale.

| esanatos a răspuns:

Nu neaparat.
Poate fi ceva durere de cap:

Vezi ca spune si pe net si daca nu consulta un medic:
https://www.esanatos.com/......i44229.php
https://www.mediculmeu.com/......de-cap.php

| Arca333 a răspuns:

Poate fi si de la masea.