| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva bicarbonatul de sodiu impotriva matretii? Ati avut rezultate, daca da, dupa cat timp?
Vreau neaparat sa stiu ca as dori sa incep si eu deoarece ma cam macina matreata asta, am incercat tot felul de sampoane anti matreata dar nici unul nu a dat rezultate, matreata este uscata deoarece nu am parul gras

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca cauti pe net "Bicarbonat de sodiu in *introdu aici orice boala, afectiune sau problema ai*" O sa gasesti cel putin un rezultat care sa spuna ca bicarbonatul de sodiu este ceea ce iti trebuie pentru problema ta, dar bicarbonatul asta nu e chiar atat de magic precum vor cei care scriu articole pe net sa credem.

Pentru matreata trebuie sa incerci sampoane pana gasesti unul care te scapa de ea, la mine functioneaza Clear, de exemplu, la altii Head and Shoulders... Nu la toti functioneaza acelasi sampon. Iar daca nicicum nu reusesti sa scapi de ea, mergi la un dermatolog si roaga-l sa-ti recomande ceva impotriva matretii sau la farmacie si cere direct de acolo, ai grija insa ca o sa ti se usureze portofelul destul de mult daca apelezi la produse din farmacii, nu sunt tocmai ieftine insa au cele mai mari sanse sa te scape de matreata atunci cand altceva nu functioneaza.