| Flllaaa a întrebat:

A incercat cineva dieata Balerina? Imi puteti spune cat de eficienta este? Vreau sa slabesc 2-3 kg in 5 zile. nu am pretentii sa slabesc 1 kg pe zi si daca slabesc doar 2 kg sunt multumita.
Meniul dietei:
Ora 08:00 – o cafea mare, fara zahar sau lapte;
Ora 10:00 – 2 oua fierte, cu sare. Nu se consuma paine;
Ora 12:00 – un pahar de suc de rosii – este de preferat sa fie preparat in casa, si nu din comert, caci contine aditivi si E-uri;
Ora 14:00 – 100 g de carne la gratar (pui, peste sau curcan) si o felie de paine integrala. Nu aveti voie mezeluri, nici paine alba;
Ora 16:00 – un mar; Ora 18:00 – 100 g branza de capra, oaie sau vaca. Nu consumati mozzarella sau cascaval.
Eu voi renunt la cafea, la un ou si la felia aia de paine integrala. Voi face si sport mult.
Stiu ca s-ar putea sa ma ingras mai mult dupa, dar vreau sa stiu daca macar slabesc astfel incat dupa 5 zile de dieta sa am cu 2-3 kg mai putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| vega358 a răspuns:

E bine poti sa incepi. bafta

| Alexandra282001 a răspuns:

Eu am incercat si crede-ma nu e buna!
iti faci rau cu mana ta! mai bine mananci fructe si nu mai mananci seara, faci sport si joaca-tee!
O sa slabesti mai mult