| Ppm a întrebat:

A scapat cineva de balbaiala? Daca da prin ce metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Pai e simplu: daca e din nastere, atunci poti merge la un logoped si cu el sigur dai randament. Daca te refereai ca te balbai in fata fetelor, in mod special, atunci asta se rezolva de la sine prin incredere si vorbit mult in fata oglinzii ca si cand fata ar fi in fata ta. Numai bine!

| MissJJ a răspuns:

Lectii de dictie.