| Alexa1234a a întrebat:

A slăbit cineva cu ceai verde sau ceai de slăbit?
Credeți că se slăbește cu ele și cu putin sport și alimentație sănătoasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu. e o prostie ce mai degraba iti da peste cap organismul.
Uite ce am facut eu : sport - oricand - dimineata, ziuan oaptea, dar la 2 ore dupa ce am mancat + ceva foarte IMPORTANT! -> mancarea! - cand, cat si cum. Am scris in detaliu raspuns la o lata intrebare de pe TPU pe careo gasesti aici >> https://www.tpu.ro/......rt-pentru/
raspunsul meu apare ca fiind primul. nu am crezut ca ar conta atat de mult sa respecti mesele, dar am vazut cu ochii mei cantarul si mi-am dat seama ca are o importanta majora!
Daca mai ai nelamuriri, ma poti intreba;)

| anamariarot a răspuns:

Eu nu cred în efectul acesta al ceaiurilor. Cred că cele din urmă(sportul și alimentația sănătoasă) te ajută să slăbești

| Elizaaa1234 a răspuns:

Prietena mea a slăbit cu ceai verde si, in acelaşi timp, a ținut o cură...mi se pare că se numea Ducan...

| Mayar a răspuns (pentru Elizaaa1234):

Dar cu aceste cure nu faci treaba buna. Nu e sanatos pentru organism sa le tii toata viata. Daca nu le tii toata viata insa, te ingrasi la loc!