| adina5adina a întrebat:

A-ți avut vreodată experiențe cu injecții dureroase? Câți ani a-ți avut și ce injecții a-ți făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da exista injectii mai dureroase, dar in cateva minute se disperseaza.
Deseori, frica este mai dureroasa (daca se contracteaza muschii).

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, penicilina, moldamin, polidin, operatii, anestezii, intravenoase etc.

| ReddY25 a răspuns:

Din fericire nu am experimentat

| StoicAnalysis a răspuns:

Am avut 20 de ani (Acum 6 ani ). Am avut probleme mari cu digestia si ma durea pe moarte. Nu puteam lua pastile pentru durere si nici nu puteam sa mananc si sa beau nimic pentru ca eliminam tot imediat afara. Asa ca m-au tinut in perfuzie si m-au intepat in buca cu seringa de 2-3 ori pe zi timp de 3 zile. Si crede-ma sa-ti faca cineva injectie in muschiul din partea dorsala, e ceva nu tocmai placut...

| adryang78 a răspuns:

Penicilină, Moldamin și Polidin. Cred că eram prin școala primară le-am făcut, intramuscular.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Ai pus aceeaşi întrebare de mai multe ori în diferite forme.

Da, injecțiile dor. Toate. Sunt cu un ac care intră în piele, deci dor.