| Mamamare a întrebat:

Acesta intrebare este mai mult pentru fete.Care dintre voi v-ati facut vaccin anti cancer de col uterin? Sau care o sa-l faceti? Care l-ati facut cum a fost? Dureros? Vreau sa va spun ca eu cand am fost in Franta am mers pe la medic, si m-am interesat daca este bun, in Franta aproape toate fetele il fac. Mie mi-a zis doctorita ca sa-l fac acum, ca daca nu o sa regret mai tarziu.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalina2727 a răspuns:

E foarte bine ca vrei sa il faci.nu mai asculta de cei care nu stiu si nici nu se documenteaza despre.pentru mai multe intra pe www.informarehpv.ro

3 răspunsuri:
| Larette a răspuns:

Eu nu o sa fac, mi se pare foarte periculos, si multe fete au murit din cauza lui, pot aparea complicatii si nu vreau sa risc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ţi-aş recomanda să îl faci, însă aici ţine de părinţii tăi, doar ei pot hotărî ce e mai bine pentru tine.
Mult succes şi multă sănătate happy

| Matzaa a răspuns:

Da, ar fi foarte bine sa-l faci.
Te va ajuta ca pe viitor sa nu te mai ingrijorezi ca vei avea cancer de col uterin
pup kiss