| YumiSukinanda a întrebat:

Acu vreo 3 luni m-am scarpinat rau de tot jos la picior si tocmai mi-am luat niste balerini super si dupa ce m-am scarpinat s-a facut rana si apoi coaja, am scobit si inca mai am semnul de atunci e un semn alb unde am scobit! se vede ca dracu! ce sa fac? FUNDAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu te mai scarpina, nu te scobi. Pune-ti un plasture si asteapta sa se vindece rana. Bafta!

| Cris06 a răspuns:

Pune-ti un plasture