| wizopo2 a întrebat:

Acum 1 saptamana, fix de Revelion, m-am lovit la cap destul de tare in usa de la un dulap. Dupa, m-a apucat durerea de cap si ameteala. Am stat in noaptea de Revelion asa, insa ziua(tot in 1 Ianuarie) am fost la doctor fiindca durerea de cap inca persista. Doctorul mi-a spus ca daca am doar dureri de cap si ameteala nu trebuie sa-mi fac griji fiindca trecusera deja 12 ore de la lovitura si in general intre 12-24 de ore ar fi perioada de risc. Asa ca am mers acaca si am inceput sa numar cate ore trec. Am trecut si de 24 de ore, apoi de 48 de ore si tot asa. Duminica seara, durerea si ameteala au inceput sa se diminueze si pana azi aproape ca disparuse. Insa de azi, m-a apucat iarasi ameteala, insa acum durerea de cap nu mai e pe tot capul ci doar in parti aleratorii.
Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Mananca mancare mai usoara si bea multa apa. Asta ar trebui sa diminueze durerea.
Gheata ai incercat sa pui? Comprese? Daca nu, ar fi cazul acum.
Astea sunt diferite metode dar nu suficient de eficiente cat sa te ajute sa scapi de tot de durere. Cel mai bine este sa treci din nou pe la doctor. El e prima persoana care trebuie sa afle faptul ca nu ti-a trecut durerea dupa o saptamana.