| Daryus2990 a întrebat:

Acum 2-3 zile m-am trezit într-o dimineață la ora 3 și a început sa ma doară urechea, m-am uitat pe lângă pat și erau 2 urechelnite care au intrat sub patul meu, m-am speriat foarte tare și m-am panicat rău dar durerea a durat doar 1 ora sau poate chiar mai puțin, acum ma gâdila ceva în ureche și îmi e frica, dar tot nu sunt convins 100% ca este o urechelnita, nu știu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Eu ți-am spus sa iti pui apa oxigenata
Daca nu m-ai ascultat
Acum mergi la ORL
Sa iti recomande ei

https://www.drmax.ro/boramid-solutie-auriculara-10-ml-biofarm

E buna rau solutia asta pentru moment
Dar daca vrei sa scapi din punctul meu de vedere ar fi buna si niste apa oxigenata

Boramid

| RxTx a răspuns:

Mai exista oameni care fac dinadins sa nu se duca la doctor din orgoliu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai urechelnițe sub pat, este bine să îți protejezi urechile cu vată seara. Nu era o urechelniță, căci dacă intra, provoca probleme serioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie în primul rând să stropești cu soluție de ucis insecte prin casă. În al doilea rând să mergi la un consult orl.