| Emanuelabbc23 a întrebat:

Acum 2 săptămâni și 3 zile am făcut sex neprotejat cu prietenul meu. Cu toate ca nu a terminat în mine, a doua zi am luat așa zisa pastila de a doua zi, nu trecuseră 24 de ore. În ziua respectiva am avut doar o durere de cap, niciun alt efect advers. Acum câteva zile am avut o stare de greata și am vomitat și am avut o scurgere de câteva picături de sânge. Menstruatia mi-a venit pe 7, dar se pare ca azi nu mai am nimic. Și menționez ca a fost abundenta. Care sunt șansele sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu sunt sanse sa fi gravida, dar represaliile pastilei nici nu au inceput.

| Emanuelabbc23 explică (pentru minrest):

E posibil sa fie și de la stres?

| minrest a răspuns (pentru Emanuelabbc23):

Si de la asta, si pot fi nixte prime efecte ale pastilei. Alta data nu o lua cu usurinta. Pastila aia are urmari serioase.

| Emanuelabbc23 explică (pentru minrest):

Am luat-o pentru prima data.
Și totuși el nu a terminat în mine, nu eram în perioada fertila și am luat pastila când nu trecuseră 24 de ore. Dar nu mi explic acele sangerari și de ce mă tine așa puțin menstruatia

| minrest a răspuns (pentru Emanuelabbc23):

Numai prin pastila si se explica mult mai multe tulburari, de-a lungul unui an si posibile sechele. Ai luat-o doar odata, dar si odata e prea mult. Doar nu era sa o iei in serie. Intereseaza-te despre pastila, ca vad ca nu esti informata. Iar gravida ti-am zis ca nu esti.

| Emanuelabbc23 explică (pentru minrest):

Știu ca probabil Îți dau batai de cap, dar eu am avut scurgerea de câteva picături pe 6 și pe 7 mi-a venit menstruatia. Pe 9 nu mai aveam nimic și azi văd ca mai curge dar ori maro, ori roșu. O sa fac un test de sarcina, dar momentan nu știu ce sa cred.
Și mă trezi cu o linie dreapta pe lenjerie și știam un mit despre asta, dar nu mi l mai aduc aminte

| minrest a răspuns (pentru Emanuelabbc23):

Nu ai vrea sa te informezi cu privire la Escapelle? In felul asta vei vedea ca dereglarile actuale sunt joaca de copii. Nu esti gravida, dar bomba hormonala pe care ai luat-o te-a dereglat si te va deregla in continuare.

| AlyRafaello a răspuns:

Nu este exclus sa fii, cu toate ca nici nu sunt sanse foarte mari sa fii