| VivaRoZ a întrebat:

Acum 2 seri mi-a fost foarte rau si am vomitat toata noaptea. Iau pastilele de la doctor si pe langa asta iau pastile de sunatoare ca sa nu mai fiu panicata pt ca luni voi avea examen de cls a 8a. Acum de ce sunt ametita? Cand ma ridic din pat anetesc si ma gandeam ca poate e de la deshidratare, mancare mai putina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca de cand ai varsat nu ai mancat/baut, e normal sa fii deshidratata.Ia in continuare pastilele de la medic, bea multa apa si mananca mai sarat(sarea ajuta la reabsorbtia apei).La farmacie se gasesc niste pliculete de Smecta, sunt si ele bune pentru rehidratare(recomandate dupa episoade de voma sau de diaree)

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei123654789 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel si tot clasa a 8 a sunt.Ce coincidenta! Stai linistita toti suntem stresati cu examenul asta, dar nu o sa fie asa greu pe cat se zice. Uite-te pe probele ce s-au dat la olimpici sa vezi ce usoare sunt.

| IDontKnowWho a răspuns:

Păi este deoarece ești stresată, încearcă să te liniștești, poți să-ți faci un ceai de verbină, ajută foarte mult la stres :* îți doresc succes