| anonymus1235 a întrebat:

Acum 2 zile am cazut cu bicicleta. Desi am cazut in maini si m-am rostogolit. De atunci ma doare spatele ingrozitor, mai precis partea stanga. Daca ma puteti ajuta v'as fi recunoscator

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rapa a răspuns:

Poate din cazatura ai facut o intindere la spate stai asa fa masaj si daca nu trece in max 1 saptamana du-te la medic si fa-ti deala cum ii zice? sti tu sa vada ce ai rupt

7 răspunsuri:
| anducool a răspuns:

Dupa parerea mea mai bine ai merge la un doctor sa te asiguri ca nu e vorba despre o problema serioasa.

| Yusuke16 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la spital sa faci o radiografie, si astfel cei de acolo vor stii ce sa iti faca...

| florina200 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor poate ca tiai rupt ceva dar poti sa iti dai si cu crema petru durerile de spate. speram sa nu fie nimic grav.

| Alecs98 a răspuns:

Parerea mea este sa te dai cu DICLOFENAC si sa iti pui un brau.Pe mine m-a ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mai astepti cateva zile sa vezi daca iti trece, apoi daca nu ti-a trecut, mai bine consulti un doctor!
Ai grija!

| paulseby a răspuns:

Du-te la medic

| anonymus1235 explică:

Multumesc mult pentru ajutor.