| LaviniaLavinitutza a întrebat:

Acum 2 zile am luat un vaccin anti-tetanus. Atunci aveam ceva simptome de răceală dar nu am spus nimic deoarece nu era nimic foarte evident. Acum sunt răcită cobză si mi-o frică să nu influențeze cu ceva vaccinul, deoarece la cabinet ni s-a zis să nu facem vaccinul dacă suntem gripați. O colegă mi-a zis că are o vecină care era bolnavă când a luat vaccin si acum e paralizată. Mi-e așa frică laughing) nu știu ce să cred.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diurpaneus a răspuns:

Daca n-ai paralizat pana acu, nici n-ai sa paralizazi de la vaccinul asta big grin big grin. Asa ca baga ceai pana nu mai poti si fa infuzii cu ceai de ceapa rosie. Sanatate.