| AlinaXVE a întrebat:

Acum 2săp mi-am făcut un tatuj mic la mână a făcut coajă dar nu se duce arată proaspăt ca în prima zi am dat cu Bepantren ce sa fac este Ok

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să dai cu cremă de mai multe ori pe zi, tot timpul hidratează-l. Şi nu lăsa să îl vadă soarele.

| aizen0567 a răspuns:

Este ok atâta timp cât nu a făcut infecție, procesul de vindecare difera de la persoana la persoana și intoleranta lor la cerneala, continuă să l dai cu crema