| dOarEa_9226 a întrebat:

Acum 3 luni mi-au aparut niste cosuri pe frunte. Am fost la dermatolog si mi-a dat o crema. Am dat o saptamana si mi-au trecut.
Ieri mi-au aparut din nou si am dat, insa nu mi-au mai disparut. Ce as putea face? Cand am fost la dermatolog am dat 40 lei doar pe consultatie, si nu mai vreau.

P. S.: am 12 ani. mi-a venit ciclul si sunt dezvoltata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sinedd a răspuns:

Te astepti la minuni?!
Asta e, si eu am avut cosuri la varsta ta, o sa dispara. E ceva specific varstei, n-ai ce face... da oleaca cu fon de ten, spala-te in fiecare dimineata cu sapun pe fata si o sa mai treaca din ele.