| Ionut113123 a întrebat:

Acum 3 zile m-am intepat intr-un cui ruginit, nu mi-a curs sange, nu am gasit nici gaura pe care trebuia sa o faca, mi-am pus spirt pe toata mana timp de 3 zile, intrebarea mea este daca mai trebuie sa fac vaccinul antitetanos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă după trei zle nu ai nici un semn, nici o urmă de infecție (nici gaura pe care trebuia sa o faca) atunci ești sănătos tun, nu mai faci nimic

| mastadont a răspuns:

Dacă nu găsești gaura și nu a curs sânge nu cred că trebuie. Dacă aveai infecție trebuia să ți se umfle și să se înroșească mâna. Dar cel mai sigur du-te la medicul de familie și întreabă acolo, e mai bine să-l faci decât să regreți mai târziu.