| myhay449 a întrebat:

Acum 4-5 zile mi s-a infundat ureche si azi a inceput sa ma intepe si sa ma doara putin capu. credeti ca mi-a intrat o urechelnita in ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ingerdraq a răspuns:

S-ar putea sa ai o rinita sau o deviatie de sept si de aceea sa ai urechea infundata si durerea de cap este din cauza ca nu se mai oxigeneaza creierul cum trebuie. Consulta un medic ORL si vei rezolva problema. Insanatosire grabnica!

| myhay449 explică (pentru ingerdraq):

Am 12ani...

| ingerdraq a răspuns (pentru myhay449):

Deviatia de sept poate fi prezenta inca de la nastere. Frecvent deviatia de sept apare in urma unui traumatism care deplaseaza septul nazal din pozitia initiala. La sugari, un astfel de traumatism poate aparea in timpul nasterii. Consula un medic ORL-ist!

| AndreeaBz a răspuns:

De auzit auzi bine? Ca daca auzi rau, poate fi un dop de apa, dar cel mai bine ar fi sa mergi la medichappy de-acum ai grija.