| CristinaP125 a întrebat:

Acum 6 luni am fost diagnosticata cu Mycoplasma hominis. Am luat doxiciclina dar nu a trecut.
Aceasta infecție se vindecă definitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Ar fi trebuit sa se vindece daca tratamentul a fost tinut corect.In eventualitatea in care exista un partener sexual, tratamentul ar fi trebuit tinut si de acesta, deoarece bacteria se poate contacta din nou.

Daca tratamentul nu a dat roade, ar fi trebuit sa ti se indice o noua schema de tratament imediat dupa primul.Cu cat timpul trece mai mult, cu atat bacteria devine mai rezistenta.
De aceea, va trebui sa te prezinti din nou la medic, pentru a urma din nou tratament.

Numai bine!

| CristinaP125 explică (pentru Floridori):

Multumesc de raspuns. Stiu ca trebuia sa primesc imediat alt tratament doar ca am fost plecată cu Erasmus la studii în străinătate și nu am avut cum sa merg la control. Azi o sa merg din nou la consult?

| Floridori a răspuns (pentru CristinaP125):

Ok.Sper sa fie mai bine de data aceasta happy
Multa sanatate!