| enemyhay a întrebat:

Acum aproximativ 2 luni si jumatate, am facut skandenberg cu un prieten, fara sa imi fac incalzirea de rigoare. Am fortat pana la un moment dat cand am auzit o troznitura si pur si simplu m-au coplesit durerile. Am mers la doctor, s-a dovedit a fi un tendon smuls, nu rupt..smuls, adica foarte intins, medicul mi-a pus o atela gipsata, pe care am tinut-o 9 zile, dupa mi-a dat-o jos in urma unui control. Mi-a recomandat de 3 ori pe zic frectie cu diclofenac gel si incercarea lenta si usoara a indreptarii mainii. Trebuie sa mentionez cu nu puteam sa indrept mana nici inainte sa mi se puna atela nici dupa, problema mea, abia acum o spun: au trecut aproximativ 8 saptamani de cand mi-a dat jos atela si tot fac frectii cu diclofenac, am reusit insa sa intind mana perfect, insa simt un mic deranj acolo, in cot...ca si cand inca ceva nu e in regula, o durere foarte mica atunci cand intind mana la maxim, ce sfaturi imi dati ca sa scap de aceasta durere si sa pot indrepta mana perfect fara niciun fel de tulburare, funda! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kristelle a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa faci exercitii de intindere usoara in fiecare zii, pana cand vei elimina acea durere...

| Alexcsandru7 a răspuns:

Stai asa..sunt confuz..adica ai mers la medic si medicu ti-a dat sfaturile de rigoare si tu vi la noi sa iti dam sfaturi? ..nustiu daca e cineva aici mai expert dacat un medic thinking ..eu zic sa nu cauti sfaturi tata..si mai atent pe ce iti zice medicul. nu fa nimic asa de capul tau..am si eu un coleg de clasa la fel la skandemberg si-a frecat mana si acu nu poate sa si-o indoaie si a trecut un an trebuie sa faca nustiucate operatii..deci stai linistit in banca ta si asculta de medic