| AngelOnEarth a întrebat:

Acum cateva saptamani mi-au aparut niste bubite (nu stiu cum sa le numesc, au aspect de alunite/negi, nici eu nu stiu exact) in zona vaginului, la intrare in vagin si pe peretii acestuia. La inceput nu le-am bagat in seama, dar in cele din urma mi-am facut o programare la ginecolog. Voi merge marti la consult, dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept totusi. Are cineva idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Poate fi herpes vaginal si se trateaza ca si herpesul ce se face pe buze. Exista un ungvent denumit EUVIROX, se gaseste la farmacie, mai sunt si alt fel de ungvente ori creme pentru herpes, insa fiind in zona vaginala, medicul ginecolog este in masura sa stabileasca diagnosticul si terapia necesara. Bine ca esti planificata la medic, cu siguranta ca vei sti ce sa faci si cu ce sa te tratezi pentru a te vindeca, mai ales ca este o zona sensibila si umeda.
Un gand bun si multa sanatate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de vegetaţii veneriene ( negi genitali, condiloame acuminate, veruci )!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.romedic.ro/vegetatiile-veneriene-negii-genitali

http://www.seximus.ro/articole/negi_genitali_condiloame.php

http://www.emedic.ro/......eriene.htm

Toate cele bune.

| Pinocchio a răspuns:

Nu putem stii ce este, vei fi consultata si poate vei face si alte analize pentru a primii un diagnostic si tratament.

| madamme a răspuns:

Boala venerica.