| queneen a întrebat:

Acum cateva zile 5 zile mi-a trecut menstruatia si aseara cand incercam sa dorm m-a luat o durere foarte tare de burta cu intepaturi (unde doare si cand esti pe stop) si acum ma mai doare putin.
Aveti idee de la ce? Credeti ca as putea fi racita jos mai ales ca umblu descaltata si ma asez si prin casa si afara pe jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nume6 a răspuns:

Poţi să ai răceală la ovare(inflamaţie), vreun chist la ovare, trompe inflamate, infecţie vaginală sau infecţie urinară. In acest caz se face clasica hemogramă care depistează valoarea leucocitelor. E posibil ca acestea să fie peste maxim cum se întâmplă la majoritatea persoanelor, ceea ce indică o problemă în organism infecţie sau inflamaţie. Leucocitele cresc mult când e o problemă de genul. Deasemenea se verifică și CRP-ul, adică proteina reactivă. Dacă aceasta e mare înseamnă că ai o infecţie sau o imflamaţie în acea zonă. La toate persoanele când e o imflamaţie sau infecţie în corp, proteina reactivă crește. Acolo te doare si când ai pietre la rinichi, în acest caz se face o ecografie pelvină și abdominală. Oricum, în nebunia asta care e prin spitale cu virusul ăsta nu ai cum te duce acum. Ia un antiinflamator mai bine. Dacă trece timpul și nu te lasă sau se agravează, te duci la doctor. Incearcă și ia antiinflamator până vezi că trece. E posibil să fie și o dereglare hormonală si să fie semne că o să îţi vina iar menstruaţia.