| Ella2345 a întrebat:

Acum câteva zile ştiţi ca am zis ca am avut dureri de cap acum aş vrea să va zic ca am şi vărsaturi şi greaţă cred ca sunt însarcinata i-am zis sotului meu starea mea el lucreaza paramedic pe ambulanţă dar a zis sa fac un test de sarcina credeţi ca trebuie sa fac test de sarcina? Oare chiar sunt însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai femeie, tu esti normala la cap?
Ai un cadru medical in familie si nu ascuti de el, dar vi online pe un forum unde nu sunt medici, iar userii sunt sunt 90% copilasi, sa intrebi aici?

| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca esti un copil de vreo 9-10 ani, care se plictiseste si pune intrebari aiurea, fiindca o femeie matura nu ar pune interbar puerile de natura asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si noi ar trebui sa stim daca esti insarcinata sau nu... pentru ca?

| Cipi1212 a răspuns:

Starea de rău se datorează sarcinii.

| mirela4436 a răspuns:

Un test de sarcină este între 20-30 lei destul de ieftin pentru o situație de genul, sarcina este ceva serios și merită să faci un test pentru a sti exact