| MihaiEminescu666 a întrebat:

Acum ceva timp am avut o micoza la unghie. In cele din urma a disparut prin tratament, dar unghia a ramas pe jumatate mancata, ramanand doar partea de sus, fara partea de la radacina. In locul unghiei mancate s-a umflat pielea, fiind un semn ca se vindeca probabil. Nu stiu insa ce se va intampla cu partea de sus a unghiei, care este sanatoasa si nu pare a se mai modifica, sa creasca sau ceva. Se vor contopi in cele din urma partile sau ce se va intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unghia iti va creste si ii tot vei taia varful.
Dupa un timp, partea afectata va ajunge la varf si va fi taiata, ramanand partea noua, sanatoasa.

| ChawChaw a răspuns:

In cele din urma va fi ca inainte