| Adrianaalexandra2005 a întrebat:

Acum două luni am avut o operație de extrauterină am voie să merg la piscină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu crezi ca stim noi mai bine decat medicul care te a operat? Cel mai bine ar fi sa il intrebi pe medic, numai acesta stie daca poti sau nu. Daca esti sau nu vindecata complet.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ai voie sa mergi la piscina, neavand nici o influenta asupra corpului tau, doar sa nu fi pe ciclu, deoarece poti intra in piscina fiindca se schimba culoarea apei, la contactul cu sangele.

| Madaxo97 a răspuns:

Ai voie, la două luni de la operație, te-ai recuperat complet.

| untu a răspuns (pentru Madaxo97):

Nu! raspuns gresit! Cel mai bine ar fi sa intrebati medicul care v-a operat daca va da voie sa u nu pentru ca apa poate contine bacterii, asa ca o sa vi dea o recomandare pentru bai termale!

| Madaxo97 a răspuns (pentru untu):

Da dar au trecut 2 luni totuși, mai mult ca sigur s-a recuperat, nu e sa zici ca abia a făcut operația.

| untu a răspuns (pentru Madaxo97):

Dar trebuie discutat macar pentru preventie si siguranta!

| LarcerGHORANCH a răspuns:

Nu ai voie