| Lucian12341 a întrebat:

Acum doua zile am baut un pic cam mult si am cazut de pe niste scari,eu nu-mi amimtesc dar mi-a spus un prieten,am cazut si am dat cu capul de gresie, dupa doua zile inca am ameteli daca stau intins, daca ma uit in sus, sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum s-a spus este de mers neaparat la medic!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, orice lovitura la cap ar trebui sa te ingrijoreze.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Urmeaza sfatul lui gaby140.

| Lupică27 a răspuns:

laughing tin minte o data am venit beat acasa, am ajuns in fata scarii si cand am vrut sa apuc clanta de la usa scarii nu am reusit si in acelasi timp m-am tras inapoi sa ''trag de usa'' si am cazut pe spate in gradina din fata blocului rolling on the floor am avut noroc ca am cazut pe moale, tu ai cazut pe gresie cu capul...ai dat cu capul de gresie nu suna asa grav dar na, nu stiu exact cum ai cazut tu.

| gaby140 a răspuns:

Probabil ai suferit o comotie minora sau medei. Iti recomand sa mergi la doctor si sa povestesti ca ai cazut si simptomele pe care le ai. Poate iti face si un RMN. Nu e de joaca! Sanatate!