| loredana234 a întrebat:

Acum două zile am căzut pe scări și m-am ales cu o fractură la talpa piciorului,mi au pus ghips la spital, este normal să se învinețească până la degete și să se umfle? Și în cat timp va dispărea vânătaia și umflătura, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Este normal şi poate dura câteva săptămâni până trece de tot. Trebuie să mergi la control la ghips să controleze dacă se vindecă aşa cum trebuie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cam o luna trebuie sa stai cu acel ghips, dar cred ca ti s-a spus la spital cand te au pus in ghips. Tu ce varsta ai? Sanatate multa.Cum ai reusit sa cazi pe scari?

| loredana234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

24 de ani, neatenție. sananate multă

| loredana234 explică (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc frumos pentru răspuns

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru loredana234):

O zi superba sa ai si numai bine.