| andrei_5514 a întrebat:

Acum o saptamana am cazut la fotbal si cred ca incazatura am accidentat primul deget. de atunci am asenzatia ca e putin ma umflat decat cel de la cealalta mana si ma doare putin daca incerc sa il strang. credeti ca ar trebui sa ma duc la medic? sau o sa imi spuna ca sunt ipohondru? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Vara trecuta am avut mana in ghips numai pentru ca mi-am fracturat degetul.cum am reusit? pur si simplu, atunci cand ma jucam volei a venit mingea peste degetul meu si mi la dat peste cap. mi s-a umflat si invinetit, nu il mai puteam misca.

| IQOnly a răspuns:

Nu cred... da-l cu o solutie si asteapta ca o sa vezi ca nu va mai fi asa de umflat.(de la o simpla cazatura nu poate fi ceva grav)

| Nymphobic a răspuns:

Este foarte probabil sa fie o mica fractura din moment ce este umflat. Mergi de urgenta la medic, nu mai sta cu el asa. S-ar putea agrava si va fi MULT mai rau

| andrei_5514 explică:

Dolcemada, insa tie ti s-a si invinetit