| Radandam a întrebat:

Acum vreo 6 ore,in timp ce mancam, am simtit ceva in gat si am ramas cu o senzatie de disconfort cand incerc sa inghit.Ce poate fi? Daca era sa inghit ceva mai grav, in 6 ore nu ajungeam la spital? Care ar fi simptomele care ar trebui sa ma ingrijoreze sa ma duc la spital? Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SiA31 a răspuns:

Sigur te-ai iritat puțin pe gât, la înghițire, sau e un început de răceală cu tuse, care te-a luat pe nepregătite, și începe cu iritația gâtului.
Dacă simptomele nu trec până mâine, mergi la un medic!