| tiktak44 a întrebat:

Acum vreun an mi-am rupt un deget la picior,degetul de langa cel mare,si l-am pus in ghips la medic, 2 sapt cu carja,nu am fost cel mai atent pacient dar nici nu l-am mai lovi intre timp.
Problema e ca ca el sta incovoiat,si mi-a ramas o galma in locul in care m-am lovit,foarte inestetica, degetul sta mereu ridicat
Exista operatii pentru indreptare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Da există pentru îndreptare. Dar înainte ed tote încearcă gimnastică medicală și alte remedii. Să îmi aduc aminte un remediu interesant pentru acest lucru.

| tiktak44 explică (pentru Anonimuserr):

Nu e cam tarziu, totusi e de acum 1 an, aproape

| Anonimuserr a răspuns (pentru tiktak44):

Nu contează. Prin gimnastică medicală se poate rezolva. Și pentru acea gâlmă să te vadă un medic chirurg. Dar trebuie să faci niște analize, să faci o radiografie sau o tomografie.