auran
| auran a întrebat:

Adevar sau NU? Gripa porcina... http://www.youtube.com/watch?v=ak7s0sBYzfA&feature=playe r_embedded

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu una nu cred in gripa lor, se mira de unde sa mai stoarca banii, cu ce sa mai sperie lumea, de parca nu am fi suficient de panicati.
Prostia asta de gripa ne mai lipsea.
Eu sunt impotriva acetui vaccin straight face Il voi refuza categoric, si nu cred ca ma pot obliga!

mi-a placut ce a comentat cineva mai jos la video:

WTC, atacuri teroriste, insecuritate, gripa, virusi, 2012, sf lumii, extraterestrii, documentare conspirationiste (unele reale, altele fabirate/comandate - nu mai stii ce sa crezi), criza economica, stress emotional, divorturi, sinucideri. PANICA. Mass media este o forta imensa (Hollywood, stiri, internet, jocuri) si chiar ne influenteaza (sau incearca) perceptia asupra lumii. Foarte putini mai pot fi liberi, majoritatea sunt directionati. Interesant ce zice domnul (in engleza )

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

E posibil sa fie adevarat ce zice ...multa lume vorbeste despre asta...cred ca sunt deja milioane de oameni care au facut vaccinul si cred ca vor face si multi de la noi din tara dar nu voi face si eu.

| Ana a răspuns:

Se poate sa fie adevarat, oriqum eu nu o sa mi fac acest vaccin

nony
| nony a răspuns:

Tátáicá abereaza prin unele locuri, dar in general are dreptate.Gripa este realá, dar cauzele aparitiei sunt suspecte thinking
Ai pus ¨NU¨ cu litere mari, ceea ce ma face sa cred ca tu nu crezi. E alegerea ficaruia. Teoria conspiratiei exista la orice lucru pe care guvernele lumii nu-l poate explica.

auran
| auran explică:

Cred ca exista dar, nu cred in eficacitatea vaccinului... cred, ca este prea multa valva ca si atunci cand a fost gripa aviara, unde de altfel au fost cheltuiti o gramada de bani (de exemplu, acele solutii in cazul gripei aviare care erau folosite pentru dezinfectarea transporturilor (vagoanelor de calatori si marfa sau a autoturismelor) erau atat de diluate incat ar fi putut fi folosita bine merci apa sau aburul (pentru vagoane), iar despre bani ce sa zic - au mers in buzunarele catorva oameni care ca si cei de astazi vocifereaza ca trebuiesc investiti bani in prepararea vaccinului de gripa porcina in laboratoarele noastre pentru ca cele din afara oricum nu ajung la timp, sau nu au bani (de la UE) pentru a cumpara necesarul pentru tara noastra... asa ca...