| luri a întrebat:

Ajutati-ma cu o dieta pe care as putea sa o asociez cu 40 minute alergat! va roog! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SucDeGuava a răspuns:

La cele 3 mese principale include un lactate (lapte, branza, iaurt), evita alimentele supra procesate, ia 2 gustari (una la 10-11 si alta la 15-16). Daca mananci la intervale mai mari de 5 ore, atunci organismul ca sa reziste face rezerve de grasime. Deci nu te infometa. Nu ai nevoie de dieta, pentru ca atunci ca nu mai tii, kilogramele pierdute revin. Deci consuma cat mai multe legume, fructe, sucuri naturale din fructe, fulgi de ovaz, fulfi de porumb, bea 2 L de apa si consuma 2-3 felii de paine pe zi. Cu acest mediu cu lactate pierzi 3 kg in 2 saptamani daca--consumi cu 500 kalorii mai putin. http://www.csid.ro/calory-calculator/ Succes!