| rapandula23 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu o problema... "Cojile din cap ". Ma spal cam odata la 2 zile, ma spal cu sampon de cel putin 2 ori la fiecare spalare si ma clatesc bine, dar dupa nici macar 1 zi, cojile apar.
Parul il am de obicei destul de gras si uneori ma mananc putin pielea capului. Am incercat si cu sapun de casa (am auzit ca e bun ), am incercat si cu otet insa tot nu a dat roade.
Va rog stie cineva un remediu bun, eficient?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Se numeşte dermatită seboreică cel mai probabil, my dear. Șamponul Nizoral într-adevăr e cel mai indicat. Poţi încerca orice şampon ce conţine gudron.

| rapandula23 explică (pentru Holocaust):

Am cautat imagini pe net despre dermatită seboreică si te asigur ca nu arata asa laughing pielea nu este inflamata si cu pete etc. doar coji...

| ChristiaNNN a răspuns:

Mergi la farmacie si cauta Nizoral Sampon. Citeste apoi cu atentie prospectul, la mine a functionat.

| irina41099 a răspuns:

Trebuie folosit samponul nizoral da roade doar ca e cam scump.Asa a avut o ruda la folosit si ia trecut.