| Laviy a întrebat:

AJUTATI-MA VA ROGhappy. Am 12 ani si am multe cosuri pe fata, in special pe frunte, stiu ca este de la pubertate, dar nu stiti ce as putea face sa imi dispara?happy DAU FUNDA:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ToxicKissLavynutza a răspuns:

Cumpara Zineryt nu o ti se duca din prima pentur ca sunt cosuri care nu au iesit afara da o sati treaca pentru ca si eu am folosit si mi-a trecut nu repede dar mi-a trecut Funda?puppy dog eyes

15 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Zynerit winking

| Beatrice_5910 a răspuns:

Incearca in primul rand sa faci un control la dermatolog ca el stie cel mai bine. Eu asa am facut. Iti pot spune ce mi-a fost indicat dar te sfatuiesc in primul rand sa faci si tu un control. Mi-a prescris Zineryt de 2 ori pe zi si masca de argila. Masca de argila in functie de tenul meu daca nu o suporta si mi-l usca prea tare o combinam cu lapte, daca cosurile erau foarte multe si tenul gras cu lamaie, iar daca era ok cu apa (dar plata nu de la robinet). Mi-a spus si sa imi fac o masca din mar ras cu miere. Imi puneam masca de argila odata la 2 zile (cand aveam acnee grava) si de 2 ori p zi cu Zineryt. Intr-o luna am avut un ten foarte frumos fara cicatrici si fara cosuri.

| PamPamGoesGreen a răspuns:

Cu argila happy

| oana_7289 a răspuns:

Pai spalate mereu pe fata ...nu pune mana mereu oe fata pr ca ai mircobi.incearca pasta de dinti.ia-ti niste produse de la oriflame sau avon

| Anonima568 a răspuns:

Este un roollo care usuca cosurile de la ganie dar nu stiu cum se cheama

| Liviu_2320 a răspuns:

Roago pe mama ta sa te ajute sa le spargi... sau date cu mult fond de ten sa nu se mai vada laughing

| blackrose7911 a răspuns:

Foloseste Bioten sau Clean&Clear, sunt foarte eficiente!

| Shugareala a răspuns:

Eu folosesc clean &cler cu zgrumturi pentru punctele negre happy nu usuca pielea, si se vad rezultate ink de la prima spalare. Ca si crema de fata am de la avene, e cu apa termala, si e foarte buna happy

| D3d3_1182 a răspuns:

Stiu cum e si eu am avut acum cateva luni o gramada si eu am tot 12 ani.eu m-am dat cu fond de ten si au inceput sa dispara. daca nu iti trece ar trebui sa te duci la medic sa iti dea o trimitere la un spital unde poate sa iti recomande niste creme. si alte solutii! Sper ca te-am ajutat! love struck

| betty_1014 a răspuns:

Poti folosi o crema impotriva cosurilor pe care poti sa o cumperi de la o farmacie sau mai stiu un leac poti pune pasta de dinti si in cateva zile iti trece...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...daca ai breton acasa sa iltii prins ca sa nu mai transpiri, sa te speli mai des cu apa si sapun si sa te dai la culcare cu crema de galbenele :X sper ca te-am ajutat... fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu.sunt mai multe solutiiwinking.
Prima solutie e sa te duci la farmacie sa ii ceri doamnei farmaciste o crema de cosuri.Eu foloseam Zineryt si mi se pare destul de buna.
A doua solutie ar fi sa incerci sa le acoperi.Cu un corector apoi cu fond de ten potrivit tenului tau si apoi pudra.
In concluzie cred ca prima solutie este cea mai buna.Mentionez ca sunt si alte creme destul de bune.
Sper ca te-am ajutat:*!

| danypoli95 a răspuns:

Date cu spirt pe cosuri

| MadduM a răspuns:

Tamponează-ți coșurile cu alcool mentolat și când faci baie, pregătește un albuș de ou, două linguri de făină de mălai și amestecă-le, apoi masează-ți ușor fața cu ele. Rezultatul va da roade!
Sper că ți-am fost de folos. Pupici!

| Alexandra_4520 a răspuns:

Buna te sfatuiesc sa te dai cu ceai de musetel sau cu pasta de dinti sau chiar si ci spirt ca sa dezifectezi dar cel mai bine ar fi cu apa si sapun.PLZ Funda!